Klog Server Ne İşe Yarar ve Özellikleri Nelerdir?

Klog Server Ne İşe Yarar Ve Özellikleri Nelerdir.

KLog Server 5651 sayılı yasa uyarınca hizmet sunan sunucuların sistem üzerinde bulunan veri ya da dosyalara uygun zaman damga hizmeti sunan veya sağlayan, bir Syslog sunucudur. KLog Server sophos Linux tabanlı VMware ve bu tabana bağlı olarak veri alt tabanı ile birlikte hizmet sunan

Microsoft Hyper-V platformlarıyla uyumlu hazır sanal makine olarak işlevsel veri sağlanmaktadır.

Bu sanal makine üretici bağımsız sophos firewall, standart Syslog protokolü ile log üreten tüm cihazlarla sophos firewall ile bütünleşmiş alansal güvenlik duvarı ile de bütünleşmiş olarak çalışmaktadır. KLog Server gün boyunca aldığı tüm veri ve logları, günün sonunda

Kamu Sertifikasyon Merkezi onaylı sertifika ile elektronik olarak imzalar ve log dosyasını, imza dosyası ile birlikte depolayarak sistemin yasal olarak geçerliliğini sağlar.

2.4.0 sürümü üzerinden gerekli ağ ayarlarını yapmak ya da kontrol etmek çok kolaydır. Sistem içi otomatik olarak çalışan ve güncellenen veya güncelleme sırasında meydana gelen sorunları sorun giderme uygulaması ile hızlı olarak çözümler. Var sayılan ayarları ya da güncelleme sonrası değişen ayarları geri yükler. Admin kullanıcı ile sanal makine konsolundan istediğiniz cihazla bağlanabilirsiniz. İmzalanmadan önceki loglara ya da onaylanmadan veri erişimlerine giriş izni için, KLog Server’a tam konsola veya SSH erişimi sağlayarak girmek gerekir.

KLog Server çalışma sistemi yüksek gereksinimlere ihtiyaç duymadan kendi sistemi içinde gerekli veri akışını ya da onaylama işlemini sorun yapar. Buna bağlı olarak sunduğu yüksek kalite ve üstün hizmet ile veri tabanı içinde varlığını korur. Sık sık kapanan bilgisayarlarda da oldukça yüksek verim ile veri onayını sağlar ve korur.

Neden Klog Server?

KLog Server Linux tabanlı çalışır o nedenle birçok avantajı da beraberinde getirir ve kurulum için Windows lisansına gerek duyulmaz.

Web tabanlı ve sophos  yapıda olduğu için alt yapıda ya da yönetim ekranında veya konsol bağlantısına otomatik olarak sahiptir.

Kurulum ve yapılandırması ve sistem içinde uyumlu çalışması kolay olan ve hemen herkesin kolayca kurum sağlayabildiği yapıdadır.

Log üreten cihazları sisteminde otomatik olarak tespit eder ve gelen tüm log almaya başlar.

Anlık olarak sistem içinde oluşan log içeriği izleme ve loglarda arama özelliği ile sitemi hızlandırır. Veri ya da zaman kaybına sebep olmaz.

Loglama ve imzalama ya da veriler arası çalışma durumu Dashboard ekranından kolayca takip edilebilir.

İhtiyaç duyulduğunda imzalanmış loglar ve imza dosyalarını kullanıcısına web ara yüzden indirme imkânı sunar.

İmzalanmış ve sistem içinde onaylanmış tüm logları günlük olarak FTP sunucusuna veya paylaşılmış klasörüne otomatik olarak aktarır.

Çoklu yönetici kullanım özelliği ve ayrıca da bayi ya da müşteri yapısına sahiptir.

Mail yoluyla bildirim mekanizması üzerinden anlık değişim ya da sistematik olayları raporlar halinde bildirir.